23. marec 2021: Jarná virtuálna kávička

Združenie pre svoje členky vytvára priestor na stretávanie, zdieľanie skúseností, pomoc a podporu. Aj v čase pandémie je to dôležité, a preto na základe iniciatívy Prezidentky TCP majú členky združenia možnosť pripojiť sa k virtuálnym stretnutiam. Cieľom je vzájomne sa podporiť a aspoň do istej miery nahradiť osobný networking.

Utorková virtuálna kávička sa stala rituálom, ktorý v súčasnosti láka viac členiek a hostí ako v minulom roku. Svoj zaujímavý príbeh nám rozpovedali dámy, ktoré zatiaľ nie sú členkami TCP.

 

Mirka Tvarog Michalková - vrcholová manažérka – riaditeľka developerskej firmy zo Žiliny prejavila záujem o členstvo v TCP. V minulosti pôsobila ako výkonná riaditeľka Holandskej obchodnej komory v SR. Pracuje a pôsobí v združení Podnikanie – ženy Žilina, je iniciátorka a garantka žilinského Biznis Networkingu. 

 

NAŠI HOSTIA  

 

Renáta Šramková – obchodná zástupkyňa najznámejšieho ekonomického poradcu „Poradcu Podnikateľa."

Získali sme informácie o tom,  že PP v rámci partnerstva s TCP poskytuje zvýhodnené podmienky pre každú členku TCP a jej firmu. Ponuka sa týka oblasti legislatívy a odborných informácií, služby daňovej a mzdovej pohotovosti a ďalších bonusov. 

 

Jana Kadlecová – pestovateľka európskeho čaju. Približne 65 km od hlavného mesta Santiago de Compostela sa nachádza Rías Baixas, kde podnikateľka žije a pôsobí. S manželom začala podnikať pred 15. rokmi. Virtuálne nám priblížila  oblasť Galície – autonómne spoločenstvo a historické územie v severozápadnom Španielsku. Miesto sa vyznačuje rozvojom cestovného ruchu  pre domácich turistov. Pôda je tu veľmi kamenistá, pestuje sa tu čajovník a vyrába biele víno. 

Vytvorila nový projekt na pozemku 400m2 – pestuje čajovník kamélie. Nepestuje ho pre kvet, pre zber, ani pre spracovanie a distribúciu. Pestuje ho pre čajové listy, ktoré si návštevníci – turisti, dovolenkári môžu prísť sami nazbierať a spoznať tak  celý zberný a spracovateľský proces, až po konzumáciu tohto horúceho nápoja.

 

Katarína Kuniková – spisovateľka a cestovateľka.  Svoj talent zdedila po svojom starom otcovi. Jozef František Kunik, ktorý bol  spisovateľ, redaktor a  typograf. Katarína Kuniková si zbierala námety  na príbehy o ktorých písala pár desiatok rokov. Písanie bolo aj je pre ňu únikom pred stresom, záľubou, zachytením výnimočnosti aj naplnením snov. Vydala prvý román o príťažlivosti, láske, silných emóciách „Zákon príťažlivosti“, debut roka 2020. Druhý román „Láska dvoch svetov“ je vášnivý príbeh, odhaľuje tajomstvá života v malom meste v exotickom Iráne medzi moslimským a kresťanským svetom, kde autorka  prežila časť svojho života. Jej príbeh  vypovedá o tom, že ak máme svoje sny  a chceme ich naplniť, nikdy nie je neskoro začať.