Array ( [description] => Už dvadsať rokov je Občianske združenie Top centrum podnikateliek referenčným bodom pre všetky ženy, ktoré úspešne podnikajú, ako aj pre tie, ktoré iba zvažujú podnikanie ako svoju budúcu profesijnú cestu. [title] => Oslavujeme 20 rokov existencie Občianskeho združenia Top centrum podnikateliek [image] => /cms/resources/20years.png [url] => https://tcpsk.com/blog/post/oslavujeme-20-rokov-existencie-top-centra-podnikateliek )

Oslavujeme 20 rokov existencie Top centra podnikateliek

Už dvadsať rokov je Občianske združenie Top centrum podnikateliek referenčným bodom pre všetky ženy, ktoré úspešne podnikajú, ako aj pre tie, ktoré iba zvažujú podnikanie ako svoju budúcu profesijnú cestu.

Občianske združenie Top centrum podnikateliek (TCP) bolo založené v roku 2001 na podnet vtedy už úspešnej podnikateľky Elvíry Chadimovej. Jej víziou bolo vytvoriť združenie, ktoré by aktívne propagovalo a podporovalo ženské podnikanie na Slovensku – združenie, ktoré by svojim členkám umožňovalo rásť, získavať nové zručnosti a vedomosti, nadväzovať kontakty a rozvíjať podnikanie. 

Top centrum podnikateliek plní túto misiu už dvadsať rokov.

Za svoju existenciu sa pod patronátom združenia uskutočnili stovky menších i väčších podujatí – klubových stretnutí, vzdelávacích workshopov, prezentácií, medzinárodných stretnutí a konferencií. Členky TCP reprezentovali Slovensko na podujatiach po celom svete. Boli súčasťou prestížnych podujatí konaných opakovane v New Yorku, Moskve, Istanbule, Benátkach, Prahe, Ríme, Berlíne alebo Nairobi. V roku 2013 hostilo TCP v Bratislave medzinárodnú konferenciu s názvom Európsky deň podnikateliek a manažérok. Viac ako 200 významných podnikateliek z Európy a USA sa stretlo na trojdňovom podujatí, aby nadviazali obchodné kontakty, vymenili si skúsenosti z podnikania a navzájom sa inšpirovali. 

Úsilie podporovať ženy podnikateľky v ďalšom rozvoji, ako aj motivovať ženy k rozhodnutiu stať sa podnikateľkami neutícha ani dnes. Ako členy TCP sme vďačné za všetky dosiahnuté úspechy. Zároveň si však uvedomujeme, že v čase, keď pandémia koronavírusu výrazne zhoršuje postavenie žien v ekonomike, prehlbuje rodovú a príjmovú nerovnosť, je existencia TCP potrebnejšia ako kedykoľvek predtým.

Podrobnosti

  • Zdieľaj:
  • Aktualita

    Top centrum podnikateliek

  • Dátum

    29. január 2021

Už dvadsať rokov je Občianske združenie Top centrum podnikateliek referenčným bodom pre všetky ženy, ktoré úspešne podnikajú, ako aj pre tie, ktoré iba zvažujú podnikanie ako svoju budúcu profesijnú cestu. Úsilie podporovať ženy podnikateľky v ďalšom rozvoji, ako aj motivovať ženy k rozhodnutiu stať sa podnikateľkami neutícha ani dnes. Ako členy TCP sme vďačné za všetky dosiahnuté úspechy. Zároveň si však uvedomujeme, že v čase keď pandémia koronavírusu výrazne zhoršuje postavenie žien v ekonomike, prehlbuje rodovú a príjmovú nerovnosť, je existencia TCP potrebnejšia ako kedykoľvek predtým.