Array ( [description] => Ing. Želmíra KOMORECHOVÁ, majiteľka a konateľka spoločnosti Kompava, získala ocenenie „Slovenka roka 2021 v kategórii Biznis a manažment“ a zároveň titul „Absolútna Slovenka roka 2021“. B L A H O Ž E L Á M E! [title] => TOP CENTRUM PODNIKATELIEK má „Absolútna Slovenku roka 2021“ [image] => /cms/resources/slovenka-roka-2021.jpg [url] => https://tcpsk.com/blog/post/top-centrum-podnikateliek-ma-absolutna-slovenku-roka-2021 )

TOP CENTRUM PODNIKATELIEK má „Absolútna Slovenku roka 2021“

Ing. Želmíra KOMORECHOVÁ, majiteľka a konateľka spoločnosti Kompava, získala ocenenie „Slovenka roka 2021 v kategórii Biznis a manažment“ a zároveň titul „Absolútna Slovenka roka 2021“.

B L A H O Ž E L Á M E!

KOMPAVA – vývoj, výroba a predaj športových výživových doplnkov a doplnkov výživy, športová diagnostika

www.kompava.sk, www.kompavacz.cz, www.acidofit.sk, www.skinbooster.sk, www.veganprotein.sk, www.k2antiage.sk

Želmíra Komorechová – pochádza zo Žiliny, po VŠ nasledovala manžela a presťahovala sa do Nového Mesta nad Váhom. Odmalička sa venovala športu, či to bol balet a neskôr športová gymnastika, ktorej sa venovala až do konca strednej školy. Vždy mala blízko ku športu a športovcom a táto láska jej zostala dodnes. Vyštudovala potravinársku biochémiu, nakoľko ju nesmierne zaujímala a fascinovala chémia. Poznatky neskôr zužitkovala vo vlastnej firme.

Keď sa jej narodila dcéra, objednávala pre ňu z USA špeciálne navrhnutú a vyváženú stravu pre novorodeniatka, ktorú neskôr ponúkala aj ostatným mamičkám. Toto ju viedlo k rozhodnutiu venovať sa výrobe nutrične dokonalej a zdravej výživy. Po narodení syna a skončení rodičovskej dovolenky pracovala v manželovej firme, kde jej vytvoril podmienky pre profesiu biochemičky.

Dovážala ingrediencie z celého sveta a využívala ich na vylepšovanie potravín a farmaceutických prípravkov. V laboratóriách sa naučila všetko o používaní rôznych ingredientov. Tieto skúsenosti využíva dodnes. Naučila sa čo slovenskí zákazníci od jedla očakávajú , aké majú radi farby, príchute alebo vône, ale aj to, aké diétne chyby robia. Tieto znalosti využila pri tvorbe vlastných produktov.

Túto myšlienku a odhodlanie u nej podporil aj synovec, ktorý bol úspešný triatlonista. Práve on ju požiadal o vytvorenie nutričného doplnku po náročnom športovom výkone, ktorý sa vydaril. Výkon bol výraznejší a mladý organizmus regeneroval omnoho rýchlejšie. Po tejto skúsenosti sa rozhodla venovať výrobe doplnkov stravy. Videla dieru na trhu a v mysli mala víziu, ako svojimi doplnkami pomôže profesionálnym ale aj rekreačným športovcom. V roku 2002 s manželom kúpili budovu v Novom Meste nad Váhom, ktorá bola ideálna pre realizáciu vysnívanej myšlienky. A tak 1.4. 2002 spoločnosť KOMPAVA odštartovala výrobu výživových doplnkov.

Ako v každej začínajúcej spoločnosti, aj tu mali veľké sny, málo financií, veľa prekážok, ale veľké nadšenie a správnych ľudí okolo seba. Začínali so 6-timi základnými výrobkami, dnes ich majú 75. Okrem doplnkov pre športovcov, vyrábajú doplnky, ktoré preventívne chránia organizmus a naprávajú prehrešky diétnych chýb v stravovaní. Toto všetko Želmíra Komorechová zvláda so svojimi 30-timi zamestnancami.

Aby firma napĺňala najpokrokovejšie trendy pridali k výrobe výživových doplnkov užitočnú službu. V Žiline vybudovali diagnostické pracovisko, kde poskytujú športovcom diagnostiku metabolizmu, tukov, hydratácie organizmu, stavu kostí, ciev a celkovej kondície. Centrum neslúži iba športovcom, ale aj ľuďom, ktorí sa snažia schudnúť a byť zdravší.

Od začiatku podnikania pri nej stojí rodina a priatelia. Manžel má vlastné podnikanie v oblasti strojárskych technológii. Dcéra Lucka je farmaceutka, s manželom zvláda materskú dovolenku a súčasne riadi marketingové oddelenie vo firme. Celá rodina sa dodnes snaží vyrovnať so stratou milovaného syna Róberta, ktorý ich nečakane opustil tesne pred Vianocami. A práve práca jej pomohla prekonať najťažšie životné situácie.

Obrovským úspechom je, že napriek všetkým ťažkostiam dokázala firmu udržať, zladiť život manželky, matky a podnikateľky. Dokázala to v sektore, v ktorom dominujú muži. Aj napriek veľkému pracovnému zaťaženiu sa dokáže venovať športovým aktivitám, vzdelávaniu a kultúrnym podujatiam.

Jej najsilnejšou vlastnosťou je „snaha pomáhať podporovať zdravie“a životným heslom, „keď máte zdravie, máte všetko, starajte sa oň“. Na svete sú len dve veci, ktoré si nevieme kúpiť. Zdravie a šťastie. Zdravie si môžeme udržiavať v dobrej kondícii aj dlhodobo. Je síce za tým veľké úsilie, ale stojí za to, pretože dobré zdravie prináša šťastie. A jej túžbou je robiť ľudí šťastnými.

Tento silný príbeh výnimočnej a úspešnej ženy – podnikateľky, nech je inšpiráciou a motiváciou pre nás všetky, ale aj pre dámy, ktoré sa ešte len rozhodujú stať sa podnikateľkami.

Ing. Želmíra KOMORECHOVÁ

majiteľka a konateľka spoločnosti Kompava

  • Ocenenia

    V roku 2015 sa v súťaži Podnikateľka Slovenska stala víťazkou kategórie „Výnimočná podnikateľka“. V roku 2021 získala ocenenie "Slovenka roka 2021 v kategórii Biznis a manažment“ a zároveň titul „Absolútna Slovenka roka 2021".

Podrobnosti

  • Zdieľaj:
  • Aktualita

    Top centrum podnikateliek

  • Dátum

    24. september 2021

Ing. Želmíra KOMORECHOVÁ, majiteľka a konateľka spoločnosti Kompava, získala ocenenie „Slovenka roka 2021 v kategórii Biznis a manažment“ a zároveň titul „Absolútna Slovenka roka 2021“

B L A H O Ž E L Á M E!